Dat de Porsche 911 nog altijd tot de verbeelding spreekt, werd bij het betreden van het Porsche Paviljoen, gelegen aan de binnenzijde van de Tarzanbocht, direct duidelijk. Het vrij toegankelijke gedeelte stond bol van de activiteiten, waarbij de vele modellen uit heden en verleden direct de aandacht trokken en vooral ook de veelzijdigheid van de 911 benadrukten.
Want hoewel er zestig jaar geleden door Porsche vooral nog driftig gewerkt werd aan de introductie van de allereerste 911 voor de openbare weg werd op Zandvoort ook duidelijk duidelijk dat de sportwagen boordevol racegenen zit. Van een unieke 911 GT1 die in 1998 de 24 uur van Le Mans wist te winnen tot een fraaie 935 die eveneens veel kilometers op circuits over de hele wereld gemaakt heeft.
Viering jubileum Porsche 911 hoogtepunt tijdens Historic Grand Prix
Tevens werd op de reis door de tijd de evolutie en technologische vooruitgang van de 911 treffend in beeld gebracht: de introductie van vierwielaandrijving, de overstap van een luchtgekoelde motor naar watergekoelde motor of de gloednieuwe 911 Dakar die ook buiten de gebaande paden voor indrukwekkende prestaties zorgt.
Duidelijk is dat de 911 continu in beweging is, iets dat ook bleek tijdens de demonstratierondes waarin een GT3 Cup-raceauto het zwarte asfalt deelde met iconische modellen als de 993 Turbo of 992 Dakar. In goede Porsche-traditie was dit uiteraard geen brave optocht, maar werden de machines tot het uiterste gedreven.
Andere blikvangers waren de Kids Corner waar jonge fans konden knutselen en simracen, signeersessies met Porsche-iconen als voormalig topontwerper Harm Lagaaij en racelegende Gijs van Lennep en de speciale VIP-parkeerplaats voor Porsche-rijders. Daarmee bleek de Historic Grand Prix een passende omgeving voor zo’n iconische jubilaris!